Zestaw zabawowy rekreacyjny Comes.

Ile kosztuje plac zabaw?

Koszt pojedynczych urządzeń to kilka do kilkunasty tysięcy złotych, zestawy rekreacyjne zwykle kosztują kilkadziesiąt tysięcy, a koszt całego placu zabaw może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. Od czego zależy cena? Jakie są koszty poszczególnych urządzeń? Co składa się na koszt placu zabaw? Jaka nawierzchnia jest najtańsza? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Materiały proces produkcji i certyfikaty, a cena

Nie jest odkryciem, że jakość i bezpieczeństwo placów zabaw kosztują. Starając się zaoszczędzić, można nieświadomie trafić na urządzenia niespełniające norm bezpieczeństwa oraz wyprodukowanych w sposób niegwarantujący trwałości. Dlatego tak ważne jest, aby upewnić się, że producent naszego placu zabaw jest rzetelną firmą posiadającą certyfikaty wystawione przez akredytowaną jednostkę. Równie istotne jest znać proces produkcyjny i mieć pewność, że firma, którą wybieramy ma doświadczenie i referencje. Nie warto ryzykować braku możliwości reklamacji wadliwych urządzeń.

Tylko wybór dobrego producenta placów zabaw zagwarantuje, że wydane pieniądze się nie zmarnują na zabawki, które po krótkim czasie przestaną być funkcjonalne. Dodatkowo budowa placu zabaw to duża odpowiedzialność, ponieważ korzystają z niego dzieci, które nie zdają sobie sprawy z tego, że niektóre urządzenia mogą nie spełniać norm bepieczeństwa i stanowić dla nich zagrożenie. To dlatego tak ważne jest, aby mieć pewność, że kupowane urządzenia posiadają ważne certyfikaty i faktycznie spełniają normy bezpieczeństwa. Tak naprawdę to wyśrubowany proces certyfikacji jest tym, co sprawia, że place zabaw są droższe, niż mogłoby się to wydawać.

Aby dowiedzieć się o procesie produkcji, materiałach i jakości urządzeń COMES, zapraszamy tutaj.

Ceny urządzeń COMES

Urządzenia prezentowane w naszej ofercie zostały zróżnicowane zarówno pod względem rozmiarów, jak i również rodzaju atrakcji, jakie oferują dzieciom w różnym wieku.

zestaw rekreacyjny

Na cenę wpływają również zastosowane technologie produkcji, złożoność i wielkość urządzeń, materiał, z którego są wykonane i pracochłonność wykonania. W naszej pracy dbamy o to, aby place zabaw dla dzieci spełniały swoje zadanie przez wiele lat. Nasze urządzenia charakteryzują się nowoczesnym designem, szeroką gamą kolorów, wysoką jakością, wieloletnią odpornością na warunki atmosferyczne i gwarancją bezpieczeństwa. Wszystkie nasze urządzenia spełniają polskie i europejskie normy bezpieczeństwa PN-EN 1176.

Ceny pojedynczych urządzeń

Nasze pojedyncze urządzenia kosztują od kilku do kilkunasty tysięcy złotych. Na przykład najtańsza karuzela to koszt ok. 3 000 zł, a najdroższa ok. 10 000 zł. Huśtawki kosztują od 2 000 do 13 000 zł, a piaskownice od 2 500 do 9 000 zł. Są to ceny netto, bez montażu i transportu. Nie udostępniamy pełnego cennika klientom, ponieważ ostateczne ceny zależą od bieżących kosztów materiałów, rodzaju i miejsca realizacji oraz indywidualnych personalizacji. Mimo to, aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do dalszej lektury.

Dodatkowym kosztem jest transport oraz montaż urządzeń. Nie są to usługi obowiązkowe – obie może zrealizować na własny koszt klient. Dostarczamy instrukcje montażu.

Cena placów zabaw

Oferowane przez nas zestawy rekreacyjne kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z kolei koszt wykonania całego placu zabaw może wynosić od kilkunastu nawet do kilkuset tysięcy złotych. To, ile kosztuje plac zabaw w dużej mierze zależy od tego, dla jakiej liczby użytkowników jest przeznaczony. Co do zasady, małe zestawy są tańsze.

Skąd tak duża rozbieżność cen? Wszystko zależy od tego, co chcemy, aby znalazło się na placu zabaw i jaką powierzchnię ma zajmować. Duże, wielowieżowe zestawy z atrakcjami mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ale są też prostsze, mniejsze zestawy przeznaczone dla mniejszej ilości dzieci. Ich koszt oscyluje w okolicach 10-20 tysięcy złotych. Cena zależy między innymi od użytych przejść między wieżami, rodzaju daszków oraz elementów dodatkowych. Posiadamy bardzo dużo produktów o zróżnicowanych cenach. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować je do indywidualnego projektu i budżetu. W przypadku dysponowania określonych budżetem, zachęcamy do podania tej informacji podczas składania zapytania – nasze Biuro Obsługi Klienta może przedstawić Państwu wybrane urządzenia lub zestawy w określonych cenach. Ważnym czynnikiem wpływającym na cenę jest też technologia produkcji i użyte materiały. W COMES produkujemy urządzenia o konstrukcji stalowej malowanej proszkowo. Zapewnia to o wiele dłuższą żywotność zabawek w porównaniu do urządzeń o konstrukcji drewnianej. Dowiedz się więcej o naszych urządzeniach tutaj.

Nawierzchnie na plac zabaw

Koniecznym elementem niemal każdego placu zabaw jest nawierzchnia bezpieczna. Praktycznie wszystkie urządzenia zabawowe posiadają współczynnik WSU (wysokość swobodnego upadku – najwyższy punkt, z którego dziecko może spaść bezpośrednio na ziemię). Maksymalne dopuszczalne WSU to 3 metry. Nie tylko trzymetrowy upadek musi zostać zamortyzowany przez odpowiednią nawierzchnię bezpieczną.

Różne nawierzchnie mają inne stopnie amortyzacji i od tego zależy, do jakich urządzeń się nadają. Przykładowo trawa – czyli najtańsza nawierzchnia na plac zabaw – bezpiecznie amortyzuje upadki z wysokości nie większej, niż 1 metr. Zatem jeśli decydują się Państwo na urządzenia zabawowe o większym WSU, należy wybrać inną, droższą nawierzchnię.

Kolejnym popularny, rodzajem nawierzchni na placu zabaw jest piasek. Koszt jest nieco wyższy od trawnika, ale przy zastosowaniu odpowiednio grubej warstwy piasku nadaje się nawet pod urządzenia o maksymalnym WSU (3 metry).

Nieco droższym rozwiązaniem jest nawierzchnia wykonana ze żwiru frakcji 2-8 mm. Wyższa cena wynika z różnicy między materiałem z którego jest wykonana tj. piasek i żwir.

Najdroższym rozwiązaniem, w przypadku nawierzchni placu zabaw, są nawierzchnie syntetyczne, a mianowicie nawierzchnia gumowa EPDM lub SBR, sztuczna trawa lub maty przerostowe. Koszt wykonania takich nawierzchni znacznie przewyższa wcześniej wymienione ze względu na złożoną konstrukcję (podbudowa + warstwa wierzchnia) oraz ceny materiałów.

Warto dodać, że ostatnio popularne są wspomniane maty przerostowe. To połączenie nawierzchni syntetycznej i naturalnej. Maty są wykonane z gumy i mają duże oczka, przez które może przerastać trawa. Niezbędna jest tutaj warstwa geowłókniny, która oddziela grunt od mat. W przeciwnym razie mata z czasem wbije się w ziemię i straci właściwości amortyzujące.

Aby dowiedzieć się więcej o nawierzchniach bezpiecznych, zapraszamy tutaj.

Elementy dodatkowe

Dodatkowe elementy, stosowane na placu zabaw, które wzbogacą zagospodarowanie przestrzeni to ścieżki komunikacyjne, zieleń, ławki, stoliki, kosze, oświetlenie itp. Są to elementy urozmaicające plac zabaw, ale również zwiększające koszt wykonania.

To, ile kosztuje plac zabaw, zależy więc od bardzo wielu czynników. Poprzez odpowiedni dobór urządzeń, nawierzchni i dodatków od COMES, mogą Państwo zoptymalizować koszt placu zabaw bez obniżania poziomu bezpieczeństwa dzieci.

Firma COMES

Firma COMES to renomowany producent placów zabaw, siłowni plenerowych, street workout, wybiegów dla psów oraz innych urządzeń rekreacyjnych i komunalnych. Historia firmy sięga 1984 roku. Nasze urządzenia są chętnie wybierane zarówno przez szkoły, powiaty, gminy, firmy, jak i osoby prywatne. Nasza oferta nie jest najtańszą dostępną możliwością, ponieważ priorytetami dla nas są jakość, trwałość i bezpieczeństwo. Decydując się na nasze urządzenia, otrzymują Państwo solidny, polski produkt, który spełnia normy bezpieczeństwa i posłuży przez lata.

Stalowe konstrukcje naszych urządzeń są zabezpieczane antykorozyjnie poprzez piaskowane, fosforanowanie żelazowe, nałożenie podkładu cynkowego, a następnie malowanie proszkowe. Badania w komorze solnej wykazały, że nasza stal zabezpieczona antykorozyjnie spełnia normy DIN EN ISO 12944 dla klasy C4H. Oznacza to ochronę antykorozyjną na poziomie 15-25 lat nawet w trudnych dla stali środowiskach.

W COMES nie oszczędzamy również na materiałach – używamy tylko tych najwyższej jakości, które gwarantują trwałość i estetykę. Używamy m.in. wysokiej jakości płyt HDPE, HPL, stali nierdzewnej, lin polipropylenowych ze stalowym rdzeniem, nierdzewnych śrub i nierdzewnych łańcuchów.

Wszystkie nasze urządzenia na place zabaw certyfikujemy w sprawdzonej, renomowanej jednostce – Instytucie Nadzoru Technicznego z Wrocławia, która posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji. Certyfikaty na zgodność z normami PN-EN 1176 (place zabaw), są wystawiane z akredytacją PCA – jest to najlepszy certyfikat jaki można otrzymać. Daje to gwarancję, że nasze urządzenia spełniają wszystkie przepisy normy. Nie tylko na papierze, ale także w prawdziwym użytkowaniu.

Zapoznaj się z naszą ofertą

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! W zakładce Produkty znajdą Państwo wszystkie oferowane przez nas urządzenia, nie tylko na place zabaw. Aby uzyskać informację o cenach, polecamy skorzystać z naszego wygodnego systemu składania zapytań. Wystarczy dodać wybrane produkty do zapytania klikając przycisk “Dodaj do zapytania”, a następnie wypełnić formularz kontaktowy.

Polecamy nasze produkty

Place zabaw

Urządzenia komunalne