magnuszew plac zabaw comes

Systemy modułowe

Czym jest system modułowy? Jak odpowiednio dobrać urządzenia na plac zabaw? Czy na ograniczonej (np. długiej, a wąskiej) przestrzeni może powstać duży plac zabaw? Jak przebiega certyfikacja systemów modułowych? Czy da się rozbudowywać plac zabaw stopniowo przez wiele lat? – zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem o systemach modułowych na place zabaw.

Czym jest system modułowy?

System modułowy składa się z modułów, które są elementami takimi jak wieże, przejścia między wieżami, dachy, ścianki itp. Z tych mniejszych części można złożyć większą całość, przykładowo kilkuwieżowy zestaw rekreacyjny. Moduły zostały zaprojektowane tak, aby można było je łączyć między sobą w obrębie danego systemu. Na przykład w Systemie COMES występuje aż 20 ześlizgów, które można połączyć z różnymi wieżami. Trzeba zaznaczyć, że nie każdy ześlizg będzie pasował do dowolnej wieży, ponieważ dłuższe ześlizgi wymagają podestów wieży na wyższej wysokości. Mimo to do każdej wysokości podestu znajdzie się kilka alternatywnych rozwiązań. Daje to duże pole do popisu dla kreatywnego tworzenia urządzeń. Przykładowo może się państwu podobać pewien zestaw złożony z elementów Systemu COMES 2 za wyjątkiem zastosowanych dachów wież lub paneli bocznych. W takim przypadku oferujemy możliwość zamiany danego daszku lub panelu na inny. W naszej ofercie znajdą państwo szeroki wybór modułów, przykładowo różnych daszków w Systemie COMES jest aż 15 i mogą być stosowane wymiennie.

magnuszew plac zabaw comes
Zestaw złożony z elementów systemu modułowego COMES 2. Sprawdź inne urządzenia złożone z elementów tego systemu.

Zalety systemów

W obrębie jednego systemu można wymieniać jeden element zestawu na inny. Jednak to nie wszystkie zalety systemów modułowych. Dzięki skorzystaniu z tego rozwiązania, można zaprojektować urządzenie pod konkretny plac zabaw. W przypadku gdy powierzchnia placu zabaw jest ograniczona i żaden z zestawów nie pasuje pod względem wymiarów lub niekorzystnie wkomponowuje się w dostępną przestrzeń, dzięki systemowi modułowemu możemy zaprojektować dla Państwa zestaw rekreacyjny, który co do centymetrów zmieści się w konkretnej przestrzeni. Innym przypadkiem mogą być specjalne wymagania klientów, np. złożenie zestawu z trzema ześlizgami, które będą skierowane w jednym kierunku. Podsumowując, skorzystanie z zalet systemów modułowych pozwala stworzyć plac zabaw idealnie dopasowany do potrzeb i wymagań!

Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość budowy placu zabaw na raty. Zdajemy sobie sprawę, że czasami fundusze nie pozwalają zrealizować wszystkich pomysłów. Dzięki systemom modułowym mogą państwo rozłożyć ten proces w czasie i stopniowo rozbudowywać plac zabaw. Nasze systemy modułowe dają możliwość dołożenia kolejnych wież do zamontowanego już zestawu. Dzięki temu można wybudować bardzo duży zestaw z licznymi atrakcjami, który byłby poza zasięgiem w ciągu jednego roku budżetowego. Jeśli są państwo zainteresowani taką formą budowy placu zabaw, prosimy o informację na wstępnym etapie planowania, abyśmy mogli zaproponować państwu jak najlepsze rozwiązania.

Poniżej przedstawiamy wszystkie oferowane przez nas systemy modułowe. Jeśli chcą państwo zobaczyć oferowane przez nas gotowe złożenia w obrębie danego systemu, prosimy kliknąć w nagłówek z jego nazwą.


Lista systemów modułowych:

System modułowy COMES

System modułowy COMES to zbiór różnorodnych elementów umożliwiający tworzenie unikatowych połączeń, lub modyfikowanie już istniejących zestawów rekreacyjnych. Elementy systemu to wieże, zjeżdżalnie, schodki, ścianki wspinaczkowe, mostki, daszki, oraz wiele innych. Dzięki szerokiemu wyborowi elementów jesteśmy w stanie tworzyć zestawy dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz wdrażać ciekawe pomysły naszych klientów. Ze względu na wysokość podestów wież – od 900 do 2000 mm – System COMES dedykujemy starszym dzieciom i młodzieży. Z kolei podesty na niższych wysokościach znajdą państwo w naszym Systemie COMES 2 – dedykowanym najmłodszym. Elementy stalowe malowane są proszkowo, farbami najwyższej jakości. Daszki i wypełnienia boczne wykonujemy z płyt HDPE. Podłogi z tworzywa HPL, a trapy z wodoodpornej płyty antypoślizgowej. Więcej informacji dotyczących technologii znajdą państwo w karcie technicznej.

Wszystkie elementy Systemu Modułowego COMES:


System modułowy COMES 2

System modułowy COMES 2 – dedykowany najmłodszym – tak samo jak system COMES, jest zbiorem elementów takich jak: wieże, zjeżdżalnie, schodki, ścianki wspinaczkowe, mostki, daszki, oraz bardzo szeroki wybór tablic edukacyjnych, muzycznych i służących po prostu do zabawy. Ze względu na wysokość podestów wież w tym systemie – 100, 300, 500, 700 i 900 mm – System COMES 2 dedykujemy najmłodszym. Ponadto dostosowaliśmy wszystkie elementy systemu tak, aby odpowiadały wymogom bezpieczeństwa dla najmłodszych użytkowników placów zabaw. Elementy stalowe malujemy proszkowo, farbami najwyższej jakości. Daszki i wypełnienia boczne wykonujemy z płyt HDPE. Natomiast podłogi z tworzywa HPL, a trapy z wodoodpornej płyty antypoślizgowej.

Wszystkie elementy Systemu Modułowego COMES 2:


System modułowy Śmiglak

System modułowy Śmiglak, to nasz najmniejszy system. Wyróżnia się wyjątkowym designem i zastosowanym praktycznym systemem obejm. Tworzy to unikalne i widowiskowe zestawy sprawnościowe dla dzieci. Elementy metalowe malujemy na szary kolor, natomiast wszystkie okładki HDPE wycinamy z czerwonej płyty. Dodatkowo wyposażyliśmy system w elementy ze stali nierdzewnej. Takie połączenie świetnie ze sobą współgra i sprawia, że urządzenia tego systemu wyróżniają się. W systemie Śmiglak zastosowaliśmy łączenie przy pomocy obejm. Są one wyjątkowo wytrzymałe i pozwalają nam tworzyć skomplikowane elementy z giętych, stalowych rur.

Elementy Systemu Śmiglak i gotowe złożenia:


System linarny Mały Tarzan

System składający się z kilku elementów, które mogą być połączone w zestawy gimnastyczne o kształcie dopasowanym do indywidualnych potrzeb. Jest ton zaprojektowany z myślą o młodszych dzieciach.

Przykładowe elementy i gotowe złożenia:


System gimnastyczny Ścieżka Zdrowia

System, który zaprojektowaliśmy z myślą o tworzeniu gimnastycznych ścieżek zdrowia. Elementy systemu to gotowe, pojedyncze urządzenia, które ćwiczą równowagę, gibkość i sprawność. Mamy tu na przykład tunele, platformy, równoważnie, przejścia linowe i mostki. Te wszystkie elementy mogą być montowane osobno, lecz w zamyśle są one po to, aby stworzyć tor przeszkód ćwiczący gimnastykę. Zaletą tego systemu jest to, że WSU urządzeń jest tak dobrane, aby można było montować je na trawie, bez dodatkowej nawierzchni (czyli bez dodatkowych kosztów). System umożliwia składanie zestawów skrojonych do indywidualnych potrzeb, zarówno co do urządzeń, jak i wymiarów takiego zestawu. Oferujemy także gotowe, sprawdzone zestawy.

Przykładowe elementy i gotowe złożenia:

Certyfikaty

Dodatkowo chcielibyśmy zaznaczyć, że wszystkie nasze produkty, w tym zestawy stworzone z modułów z dowolnego naszego systemu modułowego, posiadają aktualne certyfikaty wydane przez Instytut Nadzoru Technicznego. Certyfikat wydawany jest na cały konkretny system modułowy, a więc certyfikowany jest każdy jego komponent. Oznacza to, że zestawy składające się z tych elementów stworzone przez naszych specjalistów również posiadają ważny certyfikat. Aktualne certyfikaty znajdą Państwo na kartach poszczególnych produktów.

Systemy modułowe – polecane produkty

COMES

COMES II

Śmiglak

Mały Tarzan

Ścieżka Zdrowia