place zabaw comes

Targi Aranżacji Przestrzeni Rekreacyjnej dla Dzieci i Dorosłych w Sosnowcu

W dniu 4.06.2013 rozpoczęły się pierwsze Targi Aranżacji Przestrzeni Rekreacyjnej dla Dzieci i Dorosłych w Sosnowcu. Jedną z osób inaugurujących był prezes firmy COMES Sokołowscy Sp. z o.o. Marek Sokołowski. Stoisko szydłowieckiej firmy odwiedzili między innymi Marszałek Województwa Śląskiego Mirosław Sekuła oraz prezydenci Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza i Sosnowca Kazimierz Górski. Place Zabaw odwiedzili także posłowie: Jarosław Pięta i Paweł Suski.

Odwiedzający Targi mieli możliwość uczestniczenia w sympozjum „Przez rekreację do integracji” poruszające tematykę projektowania przestrzeni rekreacyjnej oraz bezpieczeństwa na placach Zabaw. Wśród występujących prelegentów można było wysłuchać prezentacji Przemysława Jakowienko, specjalisty z firmy COMES.

Na zakończenie pierwszego dnia targów, wręczono wyróżnienia za formę prezentacji ekspozycji targowej. Wśród nagrodzonych czterech przedsiębiorstw, wyróżnienie otrzymała szydłowiecka spółka “Comes”. Dyplomy wręczył prezes Expo-Silesia, dr inż. Ludomir Tuszyński. Pracowity dzień zakończyło integracyjne międzynarodowe spotkanie producentów, dostawców i firm z sektora normalizacji i Kontroli Placów Zabaw.

W targach bierze udział kilkanaście czołowych firm z branży Placów Zabaw z Polski i Czech, a także firmy z sektora urządzeń rekreacyjnych dla dorosłych. Równolegle do targów aranżacji przestrzeni rekreacyjnej dla dzieci i dorosłych, odbywa się salon Inwestycji i Rozwoju Regionów, a także konferencja dotycząca Portalu o Polsce i e-marketingu w samorządach lokalnych.