Systemy modułowe

Co to jest system modułowy?

System modułowy składa się z modułów, które są elementami takimi jak wieże, przejścia między wieżami, dachy, itp. Z tych mniejszych części można złożyć większą całość, np. zestaw rekreacyjny! Moduły zostały zaprojektowane tak, aby można było je łączyć między sobą w obrębie danego systemu. Na przykład w Systemie COMES występuje aż 20 ześlizgów, które można połączyć z wieżami. Nie każdy ześlizg będzie pasował do każdej wieży, ponieważ dłuższe ześlizgi wymagają podestów wieży na wyższej wysokości. Lecz do każdej wysokości podestu znajdzie się kilka alternatywnych rozwiązań. Daje to duże pole do popisu dla kreatywnego tworzenia urządzeń. Na przykład, jeśli podoba nam się jakiś zestaw złożony z elementów Systemu COMES, ale nie jesteśmy przekonani co do dachu wieży. Wtedy możemy po prostu zamienić jeden daszek na inny. Mamy spory wybór, bo różnych daszków w Systemie COMES jest aż 15 i mogą być stosowane wymiennie.

magnuszew plac zabaw comes
Zestaw złożony z elementów systemu modułowego COMES 2. Sprawdź inne urządzenia złożone z elementów tego systemu.

Zalety systemów

Już wiemy, że można wymień jeden element zestawu na inny, oczywiście w obrębie systemu. Ale mamy dużo więcej możliwości. Przede wszystkim system pozwala skroić zestaw na wymiar, to znaczy zaprojektować urządzenie pod konkretny plac zabaw. Wyobraźmy sobie, że przestrzeń placu zabaw jest ograniczona i żaden z zestawów nie pasuje pod względem wymiarów. Dzięki systemowi możemy zaprojektować zestaw rekreacyjny, który co do centymetrów zmieści się w konkretnej przestrzeni. Innym przypadkiem mogą być specjalne wymagania klientów, np. złożenie zestawu z trzema ześlizgami, które będą skierowane w jednym kierunku.

Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest budowa placu zabaw na raty. Wiemy, że czasami fundusze na plac zabaw nie pozwalają zrealizować wszystkich pomysłów. Dlatego można rozłożyć ten proces np. na kilka lat i co roku rozbudowywać plac zabaw. Nasz system daje możliwość dołożenia kolejnych wież do zamontowanego już zestawu. Dzięki temu można wybudować bardzo duży zestaw z licznymi atrakcjami, który byłby poza zasięgiem w ciągu jednego roku budżetowego.


Lista systemów modułowych:

System modułowy COMES

System modułowy COMES to zbiór różnorodnych elementów umożliwiający tworzenie unikatowych połączeń, lub modyfikowanie już istniejących zestawów rekreacyjnych. Elementy systemu to wieże, zjeżdżalnie, schodki, ścianki wspinaczkowe, mostki, daszki, oraz wiele innych. Dzięki szerokiemu wyborowi elementów jesteśmy w stanie tworzyć zestawy dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz wdrażać ciekawe pomysły naszych klientów. Ze względu na wysokość podestów wież – od 900 do 2000 mm – System COMES dedykujemy starszym dzieciom i młodzieży. Podesty na niższych wysokościach znajdą państwo w naszym Systemie COMES 2 – dedykowanym najmłodszym. Elementy stalowe malowane są proszkowo, farbami najwyższej jakości. Daszki i wypełnienia boczne wykonujemy z płyt HDPE. Podłogi z tworzywa HPL, a trapy z wodoodpornej płyty antypoślizgowej. Więcej informacji dotyczących technologii znajdą państwo w karcie technicznej.

Wszystkie elementy Systemu Modułowego COMES:


System modułowy COMES 2

System modułowy COMES 2 – dedykowany najmłodszym – tak samo jak system COMES, jest zbiorem elementów takich jak: wieże, zjeżdżalnie, schodki, ścianki wspinaczkowe, mostki, daszki, oraz bardzo szeroki wybór tablic edukacyjnych, muzycznych i służących po prostu do zabawy. Ze względu na wysokość podestów wież w tym systemie – 100, 300, 500, 700 i 900 mm – System COMES 2 dedykujemy najmłodszym. Ponadto dostosowaliśmy wszystkie elementy systemu tak, aby odpowiadały wymogom bezpieczeństwa dla najmłodszych użytkowników placów zabaw. Elementy stalowe malujemy proszkowo, farbami najwyższej jakości. Daszki i wypełnienia boczne wykonujemy z płyt HDPE. Natomiast podłogi z tworzywa HPL, a trapy z wodoodpornej płyty antypoślizgowej.

Wszystkie elementy Systemu Modułowego COMES 2:


System modułowy Śmiglak

System modułowy Śmiglak, to nasz najmniejszy system. Wyróżnia się ciekawym designem i wyjątkowym systemem obejm. Elementy metalowe malujemy na szary kolor, natomiast wszystkie okładki HDPE wycinamy z czerwonej płyty. Dodatkowo system jest wyposażony w elementy ze stali nierdzewnej. Takie połączenie świetnie ze sobą współgra i sprawia, że urządzenia tego systemu są wyjątkowe i wyróżniające. W systemie Śmiglak zastosowaliśmy łączenie przy pomocy obejm, które są wyjątkowo wytrzymałe.

Elementy Systemu Śmiglak i gotowe złożenia:


System linarny Mały Tarzan

System składający się z kilku elementów, które mogą być połączone w zestawy gimnastyczne o kształcie dopasowanym do indywidualnych potrzeb. Jest ton zaprojektowany z myślą o młodszych dzieciach. Możliwość dowolnego łączenia elementów sprawa, że można skroić zestaw na miarę, dopasowany do konkretnego placu zabaw.

Przykładowe elementy i gotowe złożenia:


System gimnastyczny Ścieżka Zdrowia

System, który zaprojektowaliśmy z myślą o tworzeniu gimnastycznych ścieżek zdrowia. Elementy systemu to gotowe, pojedyncze urządzenia, które ćwiczą równowagę, gibkość i sprawność. Mamy tu na przykład tunele, platformy, równoważnie, przejścia linowe i mostki. Te wszystkie elementy mogą być montowane osobno, lecz w zamyśle są one po to, aby stworzyć tor przeszkód ćwiczący gimnastykę. Zaletą tego systemu jest to, że WSU urządzeń jest tak dobrane, aby można było montować je na trawie, bez dodatkowej nawierzchni, czyli bez dodatkowych kosztów. System umożliwia składanie zestawów skrojonych do indywidualnych potrzeb, zarówno co do urządzeń, jak i wymiarów takiego zestawu. Oferujemy także gotowe, sprawdzone zestawy.

Przykładowe elementy i gotowe złożenia: