street workout w Dąbrowie Górniczej

Street Workout w Dąbrowie Górniczej

W dniu 26. 11. 2015 r. w Dąbrowie Górniczej, na terenie Szkoły Podstawowej nr 35, przy ul. Uczniowskiej 24 – dokonano odbioru nowego terenu rekreacyjnego. Zadanie pod nazwą „Plac zabaw dla młodzieży i dorosłych, czyli Street workout i Parkour Park oraz doposażenie placu zabaw dla dzieci” zostało zrealizowane przez COMES ze środków Budżetu Obywatelskiego i zostało przyjęte z dużym entuzjazmem.

Inwestycja objęła montaż urządzeń zabawowych (Huśtawka Jolka 2BB, Zestaw gimnastyczny Poligon 6-kąt), urządzeń do tzw. street workout’u (inaczej Kalisteniki lub Parkour) oraz wykonanie bezpiecznej nawierzchni syntetycznej.

Seria urządzeń Comes STHENOS to 20 przyrządów do ćwiczeń sprawnościowo-ruchowych, które idealnie nadają się do „street workout’u”, czyli tak zwanego treningu ulicznego. Korzystanie z nich polega na treningu siłowym, opartym o ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała (np. wymyk, podciąganie na drążku, unoszenie nóg). Odpowiednio skonstruowane elementy systemu STHENOS jak drążki, poręcze czy ławeczki mogą być łączone w rozmaite konfiguracje – np. takie, jak zestaw prezentowany na fotografiach poniżej.

Nie zapomnij podzielić się artykułem