siłownie zewnętrzne od COMES

Siłownie zewnętrzne Comes

W dzisiejszych czasach coraz dotkliwiej odczuwamy skutki siedzącego trybu życia, jaki narzuca nam współczesna cywilizacja. Dzień zaczynamy w samochodzie jadąc do pracy –w pracy najczęściej siedzimy przy biurku, później znów powrót samochodem i nierzadko dzień kończymy siedząc przed komputerem – bo przecież musimy odczytać maile, opłacić rachunki, zrobić zakupy… Powstaje pytanie – gdzie czas na ruch? Dzienna norma aktywności fizycznej dla dorosłej osoby została określona przez Ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia ONZ – wynosi ona 10 tys. kroków i jest to MINIMUM. Zatrważająco długa lista chorób cywilizacyjnych jest skutkiem niedoboru ruchu (hipokinezji) – są to nie tylko choroby układu krążenia, czy układu mięśniowego ale coraz częściej groźne zaburzenia psychiczne,  np. depresja.

Na szczęście świadomość społeczeństwa na temat roli jaką odgrywa aktywność fizyczna w naszym życiu stale rośnie. Prawdziwym hitem stały się ostatnio tzw. Siłownie zewnętrzne – nazywane przez niektórych ‘placami zabaw dla dorosłych’. Ich główną zaletą jest możliwość wykonywania ćwiczeń na świeżym powietrzu. Zewnętrzne siłownie obecne w parkach, na osiedlowych skwerach, na bulwarach przy brzegach rzek czy też morza, jako zagospodarowanie terenu przy domach zdrojowych – to najlepszy i najskuteczniejszy sposób na dotlenienie organizmu, poprawę kondycji i samopoczucia. Otwarta przestrzeń, zwłaszcza ‘zielona’ umila czas ćwiczeń, sprzyja integracji – szczególnie, że z takich siłowni może skorzystać każdy – dziecko, rodzic, dziadek, czy nastolatek. Urządzenia fitness zlokalizowane w pobliżu placu zabaw pozwolą na aktywność nie tylko dzieci ale także i opiekunów. Dla osób starszych, często mieszkających samotnie – wizyta w takim ‘fitness parku’ to nie tylko możliwość poprawy kondycji ale także szansa na nawiązanie kontaktów towarzyskich. Co więcej, korzystanie z urządzeń jest całkowicie bezpłatne i  ( w przeciwieństwie do wizyty na siłowni) nie wymaga wcześniejszych przygotowań, czy specjalnego stroju. O każdej porze, niezależnie od pogody możemy zadbać o nasze zdrowie. Aktywność fizyczna korzystnie wpływa na pracę mięśnia sercowego, poprawia krążenie, usprawnia funkcjonowanie układu mięśniowo-kostnego, poprzez dotlenienie komórek spowalnia procesy starzenia się organizmu. Podczas wykonywania ćwiczeń do krwiobiegu uwalniane są endorfiny (tzw. hormony szczęścia), które pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, co ciekawe działają także przeciwbólowo.

Urządzenia stanowiące wyposażenie siłowni zewnętrznych zmuszają nas najczęściej do ćwiczeń aerobowych, czyli tych poprawiających pracę serca i układu krwionośnego. Już nawet kilkanaście minut wysiłku fizycznego dziennie to wspaniała profilaktyka prozdrowotna. Odpowiedni zestaw urządzeń pozwoli na trening każdej partii mięśni.

Jak widać argumentów ‘za’ jest wiele. Warto jednak pamiętać, że aby wykonywanie ćwiczeń było w pełni bezpieczne i korzystne dla naszego zdrowia – same urządzenia muszą być bezpieczne, zgodne z obowiązującymi normami oraz co niezwykle ważne – trwałe i odporne na warunki atmosferyczne oraz akty wandalizmu.

Solidna stalowa konstrukcja urządzeń fitness firmy Comes, jest cynkowana ogniowo, a następnie malowana farbami proszkowymi. Takie połączenie to trwałość i estetyka zapewniona na lata. Seria urządzeń skompletowanych w podwójne zestawy z możliwością różnych konfiguracji urządzeń:

to najnowsza linia, dzięki której nasza firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klienta.

Aktywność fizyczna to podstawa zdrowego trybu życia, dlatego zewnętrzne siłownie wyposażone w urządzenia fitness powinny stać się normą i na stałe zagościć w naszym otoczeniu.

Nie zapomnij podzielić się artykułem