siłownie plenerowe od comes

Siłownie plenerowe COMES

Siłownie plenerowe COMES to aktywny odpoczynek na świeżym powietrzu dla ludzi w każdym wieku. Nowoczesna seria naszych siłowni służy zarówno do ćwiczeń siłowych jak i rekreacyjnych. Przedstawiamy Państwu duży wybór urządzeń solidnych, bezpiecznych, estetycznie wykonanych, odpornych na warunki atmosferyczne i wandalizm.

silownie plenerowe comes widok 1
Przykładowy plac do ćwiczeń z siłowniami plenerowymi COMES. Widok 1

Siłownie plenerowe COMES – place zabaw dla dorosłych

Siłownie zewnętrzne, nazywane przez niektórych „placami zabaw dla dorosłych” to prawdziwy hit publicznych terenów rekreacyjnych. By skorzystać z urządzeń nie potrzeba specjalnego przygotowania, stroju, dodatkowych funduszy – wystarczy przyjść i poćwiczyć – i to jest właśnie najlepsze!

 • Pomocne w modelowaniu sylwetki, mają zarazem dobry wpływ na pozbycie się tkanki tłuszczowej i rozrost tkanki mięśniowej. Aktywność ruchowa korzystnie wpływa na pracę mięśnia sercowego, poprawia krążenie, usprawnia funkcjonowanie układu mięśniowo – kostnego poprzez dotlenianie komórek spowalnia procesy starzenia się organizmu.
 • Sprawność ruchowa poprawia naszą jakość życia, dlatego zdrowy styl życia jest tak ważny. W czasach gdy coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia, należy zwrócić uwagę na to, by umożliwić swobodne korzystanie z tego typu urządzeń i tworzyć coraz więcej podobnych miejsc na naszych osiedlach, boiskach, parkach czy skwerach, a nawet w sanatoriach. Z siłowni zewnętrznych korzysta tak wiele osób – ponieważ są one dostępne i darmowe – co znacznie zwiększa ich atrakcyjność.
 • Urządzenia fitness zlokalizowane w pobliżu placu zabaw dla dzieci pozwolą na aktywność nie tylko małych dzieci ale także ich opiekunów.
 • Otwarta przestrzeń, zwłaszcza otoczona zielenią umila czas ćwiczeń, sprzyja integracji, szczególnie, że z takich siłowni może skorzystać każdy : dziecko, rodzic, dziadek, czy nastolatek.
 • Dla osób starszych, często mieszkających samotnie wizyta na takiej plenerowej siłowni, to nie tylko możliwość poprawy kondycji – ale także szansa na nawiązanie kontaktów towarzyskich.
 • Podwójne stanowiska mocowane są do słupa (możliwość mocowania na pylonie). Konstrukcja siłowni plenerowych wykonana jest z wysokiej jakości materiałów jak stal malowana proszkowo, tworzywo HDPE i blacha ryflowana. Możliwość zainstalowania dwóch urządzeń (takich samych bądź różnych) to bardzo korzystne rozwiązanie, np. po jednej stronie urządzenie do ćwiczeń siłowych, a po drugiej do ćwiczeń rekreacyjnych. Ćwiczenia w towarzystwie zachęcają do dłuższego korzystania z siłowni plenerowych.
 • Posiadają certyfikat na zgodność z normami polskimi i europejskimi PN-EN 1176-1:2009, PN-EN 1176-7:2009, co potwierdza, że spełniają wymagania bezpieczeństwa.
siłownie zewnętrzne comes widok 2
Przykładowy plac do ćwiczeń z siłowniami plenerowymi COMES. Widok 2

WYMIARY PLACU: 15 x 15,4 m

Zastosowane urządzenia COMES na siłownie plenerowe:

 1. Prasa nożna + Wahadło nr katalogowy 14.02.0
 2. Naciąg górny + Rozruch barkowy nr katalogowy 14.05.0
 3. Kolarz + Prostownik nóg nr katalogowy 14.06.0
 4. Orbitrek + Narciarz nr katalogowy 14.07.0
 5. Bieżnia + Jeździec nr katalogowy 14.10.0
 6. Motyl ściskający + Motyl rozciągający nr katalogowy 14.11.0
 7. Ławka narożna kątowa – 4 szt nr katalogowy 09.96.0
 8. Kosz parkowy okrągły „Retro” – 2 szt nr katalogowy 10.97.0

 

Galeria realizacji: