wyjazd integracyjny comes

Relacja z wycieczki pracowników Comes w 2012 roku

W dniach 21-23 wrzesień czterdziestopięcioosobowa grupa pracowników firmy Comes wyjechała na wycieczkę w Beskidy, a dokładnie do Węgierskiej Górki. Celem wycieczki był oczywiście odpoczynek ale również integracja środowiska pracowników. Przez prawie trzy dni podziwiali piękno Beskidów oraz intensywnie zwiedzali okoliczne miejscowości i korzystali z atrakcji turystycznych.

Już w dzień przyjazdu, a zasadzie w nocy wybrali się na nocne zwiedzanie fortów obronnych z drugiej wojny światowej. Przewodniczka opowiadała o wojennej historii tamtejszej wsi i o pięciu fortach obronnych wybudowanych przed wojną. Grupa zobaczyła 3 takie forty pod osłoną nocy.

W sobotę po śniadaniu grupa wybrała się na wycieczkę półdniową Kaskadą Rzeki Soły. Kaskadę rzeki Soły tworzą trzy zbiorniki i zapory wodne – Tresna, Porąbka oraz Czaniec. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie elektrowni szczytowo pompowej – wewnątrz góry oraz wjazd kolejką na górę Żar gdzie znajdował się zbiornik wodny – nazywany potocznie magazynem energii. Wieczorem uczestnicy wycieczki bawili się przy ognisku a rytm nadawała prawdziwa kapela góralska.

W niedzielny i poranek grupa wyruszyła do kościoła, a po obiedzie do Żywca aby zwiedzić tam Muzeum Browaru w Żywcu . Zwiedzanie było połączone z degustacja świeżutkiego piwa. Ostatnim punktem wycieczki był rejs jachtem po jeziorze Żywieckim.

Pracownicy Comes zakończyli na tym swój pobyt w górach i z uśmiechami na twarzach wrócili do Szydłowca, a na drugi dzień do pracy

Nie zapomnij podzielić się artykułem