OSA place zabaw z COMES

Program OSA 2019 rozstrzygnięty

22 maja podano wyniki drugiej edycji Programu Otwarte Strefy Aktywności. W ramach tegorocznego naboru dofinansowanych zostanie 1420 obiektów w całym kraju. Na ten cel Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło ponad 50 mln złotych.

Otwarte Strefy Aktywności to program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, którego celem jest budowa aktywnych, wielofunkcyjnych oraz ogólnodostępnych stref plenerowych sprzyjających międzypokoleniowej integracji społecznej, a także tworzenie plenerowych przestrzeni sportowej aktywności.

Bezpłatne i ogólnodostępne strefy sportowo-rekreacyjne mają za zadanie poprawienie jakości życia mieszkańców danego obszaru. Strefy te mają szansę stać się miejscem aktywności dla dzieci, osób dorosłych i starszych. Ze względu na swój wielofunkcyjny charakter OSA nie muszą ograniczać się do funkcji minimalnych w zakresie rzeczowym programu (wariant podstawowy lub rozszerzony). W ramach programu wnioskodawcy mogą zaplanować infrastrukturę sportowo-rekreacyjną w dwóch wariantach realizacyjnych: podstawowym i rozszerzonym.

COMES oferuje pomoc w przygotowywaniu dokumentacji i projektów tego typu terenów rekreacyjnych. Na zdjęciach opublikowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki znajdują się zdjęcia realizacji z urządzeniami COMES.

Więcej informacji o rozstrzygnięciu naboru do II edycji OSA można znaleźć tutaj.

Galeria zdjęć

zdjęcia: Ministerstwo Sportu i Turystyki 

Nie zapomnij podzielić się artykułem