place zabaw wariant cenowy

Place zabaw cennik

Place  zabaw są miejscem w którym nie brakuje radości, uśmiechu i wspaniałej zabawy. Prezentowane w naszej ofercie urządzenia zabawowe zostały zróżnicowane zarówno pod względem rozmiarów jak również atrakcji jakie oferują konkretne propozycje przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Wyposażenie placów zabaw różni się również cenami, a wpływ na nie ma zastosowanie technologii przy ich produkcji. W swojej pracy dbamy o to aby place zabaw dla dzieci idealnie spełniały swoje zadania przez wiele lat a nowoczesny desing, gama kolorów, wysoka jakość, wieloletnia odporność na warunki atmosferyczne, jakość, trwałość i najwyższe bezpieczeństwo dzieci (użytkowników) budują ceny naszych produktów.

Cena Placu Zabaw – od czego zależy?

Koszt wykonania placu zabaw może wynosić od kilkunastu do kilkuset tysięcy złotych. Skąd tak duża rozbieżność?

Wszystko zależy od tego, co chcemy, aby znalazło się na naszym placu zabaw i jaką powierzchnię zajmie plac zabaw. W pierwszej kolejności powinniśmy zająć się urządzeniami zabawowymi, jakie chcemy, aby się znalazły na placu zabaw. W tym momencie pojawia się już wiele opcji. Zalecamy wykonanie placu zabaw z urządzeniami konstrukcji stalowej malowanej proszkowo. Zapewni to o wiele dłuższą żywotność zabawek w porównaniu do urządzeń o konstrukcji drewnianej. Dodatkowo można zapewnić dodatkową ochronę przed korozją w postaci cynkowania ogniowego konstrukcji stalowej urządzeń zabawowych. Kolejny element urządzeń zabawowych, który można wybrać to dachy i wypełnienia urządzeń, które wykonywane są z tworzywa, HDPE lub ze sklejki wodoodpornej powlekanej tworzywem. Wybór tworzywa HDPE zwiększy trwałość i efekt wizualny urządzenia zabawowego, jednak wiąże się również z wyższą ceną.

Nawierzchnie na plac zabaw – istotny czynnik bezpieczeństwa jak i… ceny placu zabaw

Kolejnym nieodzownym elementem placu zabaw jest nawierzchnia na plac zabaw, po której będą się poruszać uczestnicy placu. Nawierzchnia na plac zabaw jest również bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na cenę placu zabaw. Naturalną nawierzchnią często wykorzystywaną na placu zabaw jest trawnik. Dużym plusem takiej nawierzchni jest tani koszt wykonania, natomiast ograniczeniem to że możemy taką nawierzchnię stosować do stosunkowo niskich urządzeń o WSU nie przekraczającym 1,0 m. Kolejny dość popularny rodzaj nawierzchni na placu zabaw to nawierzchnia piaskowa. Droższa w wykonaniu od trawnika, jednak przy zastosowaniu odpowiedniej grubości warstwy piasku pozwala na użycie przy każdym urządzeniu zabawowym. Nieco droższym rozwiązaniem jest nawierzchnia wykonana ze żwiru frakcji 2-8 mm. Wyższa cena wynika z różnicy między materiałem z którego jest wykonana tj. piasek i żwir. Najdroższym rozwiązaniem w przypadku nawierzchni placu zabaw są nawierzchnie syntetyczne, a mianowicie nawierzchnia gumowa EPDM lub SBR oraz sztuczna trawa. Koszt wykonania takich nawierzchni dużo przewyższa wcześniej wymienione, ze względu na złożoną konstrukcję (podbudowa +  warstwa wierzchnia) oraz ceny materiałów.

Więcej na temat nawierzchni na place zabaw w ofercie Comes czytaj na: SYNTETYCZNE NAWIERZCHNIE NA PLACE ZABAW  oraz w poradach ekspertów na temat ich wpływu na bezpieczeństwo dzieci: PROJEKT PLACU ZABAW – NAWIERZCHNIE NA PLACE ZABAW

Dodatkowe elementy, stosowane na placu zabaw, które wzbogacą zagospodarowanie przestrzeni to ścieżki komunikacyjne wykonane z kostki betonowej oraz zieleń. Są to elementy urozmaicające plac zabaw, ale również zwiększające koszt wykonania placu zabaw.

Poniżej kilka różnych koncepcji zagospodarowania placów zabaw

Koncepcja placu zabaw z nawierzchnią piaskową

place zabaw wariant cenowy

Rys. 1 Koncepcja placu zabaw z nawierzchnią piaskową. Urządzenia metalowe, wypełnienia z tworzywa HDPE. Strefa komunikacyjna w postaci chodnika z kostki betonowej

Koncepcja placu zabaw z nawierzchnią syntetyczną trawiastą

cennik placów zabaw

Rys. 2 Koncepcja placu zabaw z nawierzchnią syntetyczną trawiastą. Urządzenia metalowe, wypełnienia z tworzywa HDPE. Strefa komunikacyjna w postaci chodnika z kostki betonowej

Koncepcja placu zabaw z nawierzchnią syntetyczną gumową

place zabaw koszty

Rys. 3 Koncepcja placu zabaw z nawierzchnią syntetyczną gumową. Urządzenia metalowe, wypełnienia z tworzywa HDPE. Strefa komunikacyjna w postaci niebieskiej ścieżki również syntetycznej gumowej.

Cena placu zabaw dla przedszkola i szkół podstawowych

Nasi specjaliści przygotowali również praktyczne porady jak można zagospodarować place zabaw dla szkół podstawowych i przedszkoli w wariancie tanim oraz drogim. Zachęcamy do skontaktowania się z COMES. Pomożemy wykonać projekt placu zabaw w wielu wariantach, takich jak np.:

  • Plac zabaw dla przedszkoli – wariant TANI
  • Plac zabaw dla przedszkoli – wariant DROGI
  • Średni plac zabaw dla szkół podstawowych – wariant TANI
  • Średni plac zabaw dla szkół podstawowych – wariant DROGI

Place Zabaw Cennik – Formularz Kontaktowy

Ceny wyposażenia place zabaw spółki Comes są zróżnicowane w zależności od technologii. W produkcji naszych urządzeń stosujemy elementy ze stali konstrukcyjnej i nierdzewnej. Elementy te są cynkowane ogniowo i malowane proszkowo lub natryskowo farbami najwyższej jakości, które zabezpieczają produkt przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi oraz gwarantują duże walory estetyczne.

Ustalenie ceny adekwatnej do jakości produktu ma dla nas ogromne znaczenie. Zapytaj już teraz o wycenę naszych pracowników!