Zestaw rekreacyjny trzywieżowy Comes.

Place zabaw cennik

Plac zabaw — ile może kosztować, oraz od czego zależy cennik urządzeń? Urządzenia prezentowane w naszej ofercie zostały zróżnicowane zarówno pod względem rozmiarów, jak i również rodzaju atrakcji, jakie oferują dzieciom w różnym wieku. Wyposażenie placów zabaw różni się oczywiście też cenami. Wpływ na nie ma zastosowanie technologii produkcji, złożoność i wielkość, materiał, z którego są wykonane i pracochłonność wykonania. W swojej pracy dbamy o to, aby place zabaw dla dzieci spełniały swoje zadanie przez wiele lat. Nasze urządzenia charakteryzują się nowoczesnym designem, szeroką gamą kolorów, wysoką jakością, wieloletnią odpornością na warunki atmosferyczne i gwarancją bezpieczeństwa. Wszystkie nasze urządzenia spełniają polskie i europejskie normy bezpieczeństwa PN-EN:1176. 

Cena Placu Zabaw – zakres cen

Koszt wykonania placu zabaw może wynosić od kilkunastu do kilkuset tysięcy złotych. Skąd tak duża rozbieżność? Wszystko zależy od tego, co chcemy, aby znalazło się na naszym placu zabaw i jaką powierzchnię zajmie plac zabaw. Duże zestawy wielowieżowe z wieloma atrakcjami mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ale są też prostsze i także atrakcyjne, mniejsze zestawy. Ich koszt będzie oscylował w okolicach 10-20 tysięcy złotych. Cena zależy między innymi od użytych przejść między wieżami, rodzaju daszków oraz elementów dodatkowych. Posiadamy bardzo dużo produktów o zróżnicowanych cenach. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować je do indywidualnego projektu i budżetu.

Ważnym czynnikiem wpływającym na cenę jest też technologia. Comes produkuje urządzenia o konstrukcji stalowej malowanej proszkowo. Zapewni to o wiele dłuższą żywotność zabawek w porównaniu do urządzeń o konstrukcji drewnianej. Dodatkowo można zapewnić alternatywną ochronę przed korozją w postaci cynkowania ogniowego konstrukcji stalowej urządzeń zabawowych. Jednakże to wiąże się z dodatkowym procesem technologicznym, który kosztuje trochę więcej.

Przygotowaliśmy kilka przykładowych zakresów cenowych, aby lepiej było sobie wyobrazić koszty placu zabaw. Karuzele to koszt od 3 do 10 tys. zł, huśtawki od 2 do 13 tys. zł, piaskownice od 2,5 do 9 tys. zł (ceny netto, bez montażu i transportu). W przypadku większych realizacji można liczyć na rabaty. Dlatego warto przedstawić do wyceny w miarę możliwości konkretny plan na plac zabaw, tak abyśmy mogli przedstawić Państwu spersonalizowaną ofertę.

huśtawka plac zabaw Zestaw rekreacyjny COMES place zabaw

Nawierzchnie na plac zabaw — zakres cen

Nieodzownym elementem placu zabaw jest nawierzchnia, która zapewnia bezpieczeństwo, ponieważ amortyzuje upadki. Jest ona wymagana przez normę PN-EN 1176 i z punktu widzenia bezpieczeństwa stanowi ona integralną część urządzenia. Nawierzchnie mają różny stopień amortyzacji upadków, który musi być dostosowany do WSU urządzenia, czyli maksymalnej wysokości, z której można spaść z urządzenia na nawierzchnię pod nim. Naturalną nawierzchnią często wykorzystywaną na placu zabaw jest trawnik. Dużym plusem takiej nawierzchni jest tani koszt wykonania. Ograniczeniem to, że możemy taką nawierzchnię stosować do stosunkowo niskich urządzeń o WSU nieprzekraczającym 1,0 m. Kolejny dość popularny rodzaj nawierzchni na placu zabaw to nawierzchnia piaskowa. Droższa w wykonaniu od trawnika. Jednak przy zastosowaniu odpowiedniej grubości warstwy piasku pozwala na użycie przy każdym urządzeniu zabawowym, to znaczy do WSU wynoszącego 3 m. Norma nie pozwala na montaż urządzeń, które mają WSU większe niż 3 metry, tak więc nawierzchnia piaskowa nadaje się do wszystkich urządzeń.

Nieco droższym rozwiązaniem jest nawierzchnia wykonana ze żwiru frakcji 2-8 mm. Wyższa cena wynika z różnicy między materiałem z którego jest wykonana tj. piasek i żwir. Najdroższym rozwiązaniem, w przypadku nawierzchni placu zabaw, są nawierzchnie syntetyczne, a mianowicie nawierzchnia gumowa EPDM lub SBR, sztuczna trawa lub maty przerostowe. Koszt wykonania takich nawierzchni dużo przewyższa wcześniej wymienione, ze względu na złożoną konstrukcję (podbudowa +  warstwa wierzchnia) oraz ceny materiałów. Warto dodać, że ostatnio popularne są wspomniane maty przerostowe. To połączenie nawierzchni syntetycznej i naturalnej. Maty są wykonane z gumy i mają duże oczka, przez które może przerastać trawa. Niezbędna jest tutaj warstwa geowłókniny, która oddziela grunt od mat. W przeciwnym razie mata wbije się w ziemię i nie będzie miała odpowiednich właściwości amortyzujących. Taką nawierzchnię można stosować dla WSU większego niż 1 metr.

Więcej na temat nawierzchni na place zabaw w ofercie Comes czytaj na: Nawierzchnie na place zabaw  oraz w poradach ekspertów na temat ich wpływu na bezpieczeństwo dzieci: PROJEKT PLACU ZABAW – NAWIERZCHNIE NA PLACE ZABAW

Julek C - Zestaw rekreacyjny na plac zabaw - COMES

Elementy dodatkowe wpływają na koszt projektu

Dodatkowe elementy, stosowane na placu zabaw, które wzbogacą zagospodarowanie przestrzeni to ścieżki komunikacyjne,  zieleń, ławki oraz kosze. Są to elementy urozmaicające plac zabaw, ale również zwiększające koszt wykonania placu zabaw. Zatem na cenę ma więcej czynników niż tylko cennik urządzeń na plac zabaw. Podsumowując, można powiedzieć, że cena zależy od ceny i ilości urządzeń, technologii (np. dodatkowy ocynk ogniowy), wybranej nawierzchni, przygotowania terenu (np. prace ziemne, korytowanie) i elementów dodatkowych (nasadzenia, alejki, oświetlenie).

Place Zabaw Cennik – Formularz Kontaktowy

Zapytaj już teraz o wycenę. Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta..
Zapraszamy też na naszego facebooka!