Często na placach zabaw pojawia się konieczność zastosowania ogrodzenia. Ogrodzenie placu zabaw powinno być tylko tam, gdzie to konieczne, aby plac zabaw nie kojarzył się z klatką, czy gettem. Nie jest to element wymagany przez normy bezpieczeństwa PN-EN, jednak w przypadku lokalizacji placu zabaw w bezpośrednim sąsiedztwie ulic, zbiorników wodnych lub innych elementów krajobrazu miejskiego, lub środowiska naturalnego, które mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia bądź życia. Kolejnym argumentem przemawiającym za słusznością zastosowania ogrodzenia placu zabaw jest ograniczenie dostępności do placu zabaw dla uczestników nie pożądanych, np. zwierząt.
Na co należy zwrócić szczególną uwagę
Ogrodzenie placu zabaw powinno być tak skonstruowane, aby maluchy mogły same dostrzec niebezpieczeństwo po drugiej stronie. Należy więc unikać murów lub nieprzeźroczystych płotów, które tylko zachęcają, aby się na nie wspiąć. Bezpieczne ogrodzenia nie powinny posiadać ostrych wykończeń, muszą też być wykonane tak, by uniemożliwić zakleszczenie się dziecka. Powinny także posiadać odpowiednie wejścia – bramki i furtki.
Najczęściej stosowanymi rozwiązaniami ogrodzenia placów zabaw są płotki panelowe lub z prętów systemowych, lub ogrodzenia naturalne zielone – przykład na zdjęciu.