Dotacja HORECA 2024 – plac zabaw, Street Workout, wybieg dla psów

W kwietniu 2024 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabór wniosków na dotacje dla branży hotelarskiej, gastronomicznej i cateringowej (HoReCa) oraz turystycznej i kulturalnej w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Rozdysponowanych zostanie nawet 1,2 mld zł. Nabór wniosków już trwa, a składanie ich jest możliwe tylko do 5 czerwca 2024.
Dlatego jeśli posiadają Państwo restaurację, obiekt hotelarski czy turystyczny, który poniósł straty w czasie pandemii Covid-19, zachęcamy do skorzystania z możliwości otrzymania dofinansowania.

Na co można otrzymać środki? Czy można przeznaczyć je na plac zabaw?

Wsparcie będzie udzielane na unowocześnienie lub dywersyfikację działalności. Efektem ma być stworzenie warunków do budowania odporności na wypadek kolejnych kryzysów oraz rozwój przedsiębiorczości polskich firm.

Dofinansowanie z Krajowego Planu Odbudowy można otrzymać na działania inwestycyjnew szczególności na zakup maszyn i urządzeń niezbędnych do wprowadzenia na rynek nowych usług.

Jeśli wnioskodawca chce rozszerzyć swoją ofertę skierowaną np. dla rodzin z dziećmi to zakup urządzeń na place zabaw może być podstawą do złożenia wniosku o dofinansowanie. Inne możliwości to budowa placu zabaw dostosowanego dla osób z niepełnosprawnościami, budowa wybiegu dla psów czy strefy Street Workout. Z zapytań, które otrzymujemy wynika, że część wniosków będzie dotyczyła inwestycji właśnie tego rodzaju.

Kwota dofinansowania i kalendarium

Wsparcie na przedsięwzięcie jest udzielane w formie refundacji części poniesionych kosztów kwalifikowalnych przedsięwzięcia. Maksymalna wartość wsparcia wynosi 90 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych to 600 tys. złotych. Zatem wymagany jest wkład własny minimum 10 proc. kosztów kwalifikowalnych. Wysokość wsparcia wyniesie więc od 50 tys. złotych do 540 tys. złotych.

Realizacja inwestycji nie powinna być dłuższa niż 12 miesięcy i musi zakończyć się przed 31 stycznia 2026 r.

Termin składania wniosków tylko do 5 czerwca 2024!

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi zasadami dotacji pod adresem https://www.gov.pl/web/sport/dotacje-dla-sektora-horeca-2024

Firma COMES

Firma COMES to renomowany producent placów zabaw, siłowni plenerowych, street workout, wybiegów dla psów oraz innych urządzeń rekreacyjnych i komunalnych. Historia firmy sięga 1984 roku. Nasze urządzenia są chętnie wybierane zarówno przez szkoły, powiaty, gminy, firmy, jak i osoby prywatne. Nasza oferta nie jest najtańszą dostępną możliwością, ponieważ priorytetami dla nas są jakość, trwałość i bezpieczeństwo. Decydując się na nasze urządzenia, otrzymują Państwo solidny, polski produkt, który spełnia normy bezpieczeństwa i posłuży przez lata.

Stalowe konstrukcje naszych urządzeń są zabezpieczane antykorozyjnie poprzez piaskowane, fosforanowanie żelazowe, nałożenie podkładu cynkowego, a następnie malowanie proszkowe. Badania w komorze solnej wykazały, że nasza stal zabezpieczona antykorozyjnie spełnia normy DIN EN ISO 12944 dla klasy C4H. Oznacza to ochronę antykorozyjną na poziomie 15-25 lat nawet w trudnych dla stali środowiskach.

W COMES nie oszczędzamy również na materiałach – używamy tylko tych najwyższej jakości, które gwarantują trwałość i estetykę. Używamy m.in. wysokiej jakości płyt HDPE, HPL, stali nierdzewnej, lin polipropylenowych ze stalowym rdzeniem, nierdzewnych śrub i nierdzewnych łańcuchów.

Wszystkie nasze urządzenia na place zabaw certyfikujemy w sprawdzonej, renomowanej jednostce –Instytucie Nadzoru Technicznego z Wrocławia, która posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji. Certyfikaty na zgodność z normami PN-EN 1176 (place zabaw), są wystawiane z akredytacją PCA – jest to najlepszy certyfikat jaki można otrzymać. Daje to gwarancję, że nasze urządzenia spełniają wszystkie przepisy normy. Nie tylko na papierze, ale także w prawdziwym użytkowaniu.

Zapoznaj się z naszą ofertą

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! W zakładce Produkty znajdą Państwo wszystkie oferowane przez nas urządzenia, nie tylko na place zabaw. Aby uzyskać informację o cenach, polecamy skorzystać z naszego wygodnego systemu składania zapytań. Wystarczy dodać wybrane produkty do zapytania klikając przycisk “Dodaj do zapytania”, a następnie wypełnić formularz kontaktowy.

Polecamy nasze produkty

Place zabaw

Urządzenia komunalne

Wybiegi dla psów

Street Workout