25 Lat Firmy Comes

W dniu 6 stycznia o godzinie 12, w parafii św. Zygmunta w Szydłowcu odbyła się msza święta, w intencji właścicieli i pracowników firmy spod znaku św. Józefa. Dziękczynna Eucharystia, którą celebrował ks. Adam Radzimirski, rozpoczęła obchody ćwierćwiecza firmy. Ksiądz proboszcz A. Radzimirski w czasie dziękczynnej liturgii, życzył COMESOWI dalszego rozwoju, sukcesów i owocnej pracy.

W sobotę 10 stycznia bawiono się na gali jubileuszowej w domu weselnym “Lodownia”. Uczestniczyli w niej pracownicy firmy i ich bliscy, oraz przedstawiciele instytucji współpracujących. Gośćmi specjalnymi byli Starosta Włodzimierz Górlicki i Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński. Galę poprowadzili Izabela Brejtkop-Frączek i Tomasz Kądziela. Świetna zabawa przy muzyce zespołu instrumentalno-wokalnego CONTRA trwała niemal do samego rana. Atrakcyjność zabawy podnosiły liczne konkursy z nagrodami zorganizowane przez prowadzących. Łącznie na imprezie integracyjnej bawiło się 100 osób

Dodatkowym akcentem świętowania był także złoty jubileusz urodzin prezesa firmy Marka Sokołowskiego. Piękny kosz róż wręczony przez pracowników był symbolicznym podziękowaniem za trud i wysiłek włożony w ciągu 25 lat, w rozwój firmy. Braciom Markowi i Piotrowi Sokołowskim gratulowano osiągnięć i życzono dalszych sukcesów zawodowych, długich lat życia i pomyślności. W liście przekazanym na ręce wspólników Burmistrz Andrzej Jarzyński napisał: “Przez 25 lat firma COMES Sp.J. na trwale się wpisała w mapę gospodarczą regionu, udowodniając że możliwe jest prowadzenie działalności gospodarczej z zachowaniem konkurencji i zasad współżycia społecznego”. Życzył braciom Sokołowskim dalszej owocnej pracy i sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. Gratulacje prezesom i pracownikom Spółki Comes Sokołowscy złożył także starosta W. Górlicki. W imieniu Zarządu Powiatu Szydłowieckiego mówił gratuluję jubileuszu 25 lecia, doceniając wieloletnie wysiłki, które przyczyniły się do sukcesu przedsiębiorstwa. Z podziwem obserwujemy jak firma COMES zdobywa nowe rynki w kraju i za granicą, stwarzając tym samym szanse rozwoju dla licznej rzeszy pracowników i ich rodzin.

Firma COMES, założona przez Marka Sokołowskiego 9 stycznia 1984 roku, w początkowych latach swej działalności była zakładem ślusarskim, zrzeszonym w Spółdzielni Rzemieślniczej. W Zakładzie wytwarzano metalowe akcesoria do butów piłkarskich. W 1985 roku rozpoczęto produkcję metalowej galanterii odlewniczej, która trwa do dziś. Od 1989 r. działalność gospodarcza prowadzona była w formie Spółki Cywilnej Marek Sokołowski i Piotr Jerzy Sokołowski. W 1989 roku uruchomiono punkt skupu złomu. W 1993 roku w zakładzie produkcyjnym w Sadku rozpoczęto produkcję urządzeń zabawowych i komunalnych, bardzo dobrze znanych z placów zabaw oraz parków w całej Polsce, od Szczecina po Ustrzyki Dolne i od Lubania po Augustów i Suwałki.

W 1995 Biuro i magazyn Spółki przeniesiony został do Szydłowca. Jesienią 2001 roku firma zmieniła status prawny i nazwę – została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod nazwą COMES Sokołowscy Spółka Jawna. Warto nadmienić, że firma COMES sponsoruję od wielu lat bieg ulicznego w Sadku. Przez długie lata jego organizatorem był Piotr Sokołowski. Wspomaga wiele dzieł charytatywnych i placówek oświatowych. Firma zatrudnia obecnie blisko 60 pracowników.

Nie zapomnij podzielić się artykułem