25 Lat Firmy Comes

W dniu 6 stycznia o godzinie 12, w parafii św. Zygmunta w Szydłowcu odbyła się msza święta, w intencji właścicieli i pracowników firmy spod znaku św. Józefa. Dziękczynna Eucharystia, którą celebrował ks. Adam Radzimirski, rozpoczęła obchody ćwierćwiecza firmy. Ksiądz proboszcz A. Radzimirski w czasie dziękczynnej liturgii, życzył COMESOWI dalszego rozwoju, sukcesów i owocnej pracy.

[spacer size=”20″]

W sobotę 10 stycznia bawiono się na gali jubileuszowej w domu weselnym „Lodownia”. Uczestniczyli w niej pracownicy firmy i ich bliscy, oraz przedstawiciele instytucji współpracujących. Gośćmi specjalnymi byli Starosta Włodzimierz Górlicki i Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński. Galę poprowadzili Izabela Brejtkop-Frączek i Tomasz Kądziela. Świetna zabawa przy muzyce zespołu instrumentalno-wokalnego CONTRA trwała niemal do samego rana. Atrakcyjność zabawy podnosiły liczne konkursy z nagrodami zorganizowane przez prowadzących. Łącznie na imprezie integracyjnej bawiło się 100 osób

[spacer size=”20″]

Dodatkowym akcentem świętowania był także złoty jubileusz urodzin prezesa firmy Marka Sokołowskiego. Piękny kosz róż wręczony przez pracowników był symbolicznym podziękowaniem za trud i wysiłek włożony w ciągu 25 lat, w rozwój firmy. Braciom Markowi i Piotrowi Sokołowskim gratulowano osiągnięć i życzono dalszych sukcesów zawodowych, długich lat życia i pomyślności. W liście przekazanym na ręce wspólników Burmistrz Andrzej Jarzyński napisał: „Przez 25 lat firma COMES Sp.J. na trwale się wpisała w mapę gospodarczą regionu, udowodniając że możliwe jest prowadzenie działalności gospodarczej z zachowaniem konkurencji i zasad współżycia społecznego”. Życzył braciom Sokołowskim dalszej owocnej pracy i sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. Gratulacje prezesom i pracownikom Spółki Comes Sokołowscy złożył także starosta W. Górlicki. W imieniu Zarządu Powiatu Szydłowieckiego mówił gratuluję jubileuszu 25 lecia, doceniając wieloletnie wysiłki, które przyczyniły się do sukcesu przedsiębiorstwa. Z podziwem obserwujemy jak firma COMES zdobywa nowe rynki w kraju i za granicą, stwarzając tym samym szanse rozwoju dla licznej rzeszy pracowników i ich rodzin.

[spacer size=”20″]

Firma COMES, założona przez Marka Sokołowskiego 9 stycznia 1984 roku, w początkowych latach swej działalności była zakładem ślusarskim, zrzeszonym w Spółdzielni Rzemieślniczej. W Zakładzie wytwarzano metalowe akcesoria do butów piłkarskich. W 1985 roku rozpoczęto produkcję metalowej galanterii odlewniczej, która trwa do dziś. Od 1989 r. działalność gospodarcza prowadzona była w formie Spółki Cywilnej Marek Sokołowski i Piotr Jerzy Sokołowski. W 1989 roku uruchomiono punkt skupu złomu. W 1993 roku w zakładzie produkcyjnym w Sadku rozpoczęto produkcję urządzeń zabawowych i komunalnych, bardzo dobrze znanych z placów zabaw oraz parków w całej Polsce, od Szczecina po Ustrzyki Dolne i od Lubania po Augustów i Suwałki.

[spacer size=”20″] W 1995 Biuro i magazyn Spółki przeniesiony został do Szydłowca. Jesienią 2001 roku firma zmieniła status prawny i nazwę – została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod nazwą COMES Sokołowscy Spółka Jawna. Warto nadmienić, że firma COMES sponsoruję od wielu lat bieg ulicznego w Sadku. Przez długie lata jego organizatorem był Piotr Sokołowski. Wspomaga wiele dzieł charytatywnych i placówek oświatowych. Firma zatrudnia obecnie blisko 60 pracowników.

© 2014 Comes Sokołowscy, Place Zabaw i Metalowa Galanteria Odlewnicza.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone. All rights reserved. Realizacja Sintra Consulting.